Przy współpracy z:

Logotypy belka

WARSZTATY DEWELOPERSKIE

Finansowanie projektów deweloperskich
aspekty prawne

Odtwórz wideo

NAJBLIŻSZE TERMINY

CENA WARSZTATÓW

2927  + VAT

Nowe przepisy utrudniają pozyskiwania kapitału przez deweloperów. Stosowanie starych metod publicznego pozyskiwania kapitału i udziałowców np. do spółek celowych działających jako sp. z o.o. może narazić Cię na grzywnę nawet do 5 mln zł.

Na moim szkoleniu na które Cię zapraszam, przedstawię Ci najnowsze zmiany w prawie, które obowiązują od listopada 2023 roku. Obejmie ono także kilka różnych typów transakcji, w oparciu o które może następować legalne pozyskiwanie kapitału zewnętrznego, który z kolei jest fundamentem efektywnej strategii dźwigni finansowej. To dzięki niej możesz zwiększyć swoją rentowność z kapitału własnego (ROE) przy projektach deweloperskich nawet 5-krotnie. Ale wcześniej musisz wiedzieć jaką strukturę prawną można do niej zastosować.

Będziemy koncentrować się nie tylko na samym podmiocie pozyskującym środki i sposobie uruchomienia przepływu środków, ale również na inwestorze czy dostawcy finansowania projektów deweloperskich, które mogą być wykorzystywane w ramach dźwigni finansowej.

Program warsztatów

1. Podmioty pozyskujące kapitał na projekty deweloperskie
2. Podstawowe formy finansowania projektów deweloperskich:
3. Platformy finansowania społecznościowego jako element strategii dźwigni finansowej:
4. Szczegółowe warunki pozyskiwania kapitału na projekty deweloperskie w drodze różnych wariantów transakcji kapitałowych:

5. Jakie typy transakcji wymagają pośrednictwa instytucji finansowej, a jakie mogą być realizowane bezpośrednio przed podmiot pozyskujący finansowanie.

6. Dokumentacja i inne obowiązki regulacyjne w odniesieniu do poszczególnych typów transakcji pozyskiwania finansowania dla SPV

7. Inwestorzy na rynku finansowania i implikacje dla deweloperów:

8. Podstawowe ryzyka związane z publicznym pozyskiwaniem kapitału na projekty deweloperskie w świetle zmian prawa

DR LUDWIK SOBOLEWSKI

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1989). Odbyłem studia doktoranckie na Uniwersytecie Panthéon-Assas-Paris II. Ukończyłem aplikację sędziowską i w 1994 uzyskałem uprawnienia radcy prawnego.

Pracowałem na WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego (do 1995), w latach 1992–1993 byłem urzędnikiem w Urzędzie Rady Ministrów. W 1994 zostałem doradcą zarządu GPW, a następnie w tym samym roku wiceprezesem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Od 1997 do 2002 wykładałem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2006 -2013 byłem prezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie W 2013 zostałem dyrektorem generalnym Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie, funkcję tę pełniłem do 2017. W 2018 zostałem prezesem zarządu platformy technologicznej Emerging Europe Marketplace z siedzibą w Warszawie.

Obecnie jestem Adwokatem, Partnerem w Qualia AdVisory, doradcą zarządów i członkiem Rad Nadzorczych.

Wraz z Grupą Crowder SA pomagamy deweloperom w realizacji ich projektów deweloperskich z ponadstandardowym zyskiem.

TERMINY

MIEJSCE SZKOLENIA

Arche Hotel Puławska Residence, ul. Puławska 361, 02-801 Warszawa

PROSIMY O KONTAKT

W SPRAWIE USTALENIA TERMINU WARSZTATÓW

email

warsztaty@95procent.pl

TELEFON

662 693 225